تبلیغات
وبلاگ همسفر سمیه - برداشت اعضای لژیون درمورد دستورجلسه قضاوت و جهالت
 
وبلاگ همسفر سمیه
                         بنام خداوند بخشنده ی مهربان

       

سلام دوستان سمیه هستم یک همسفر.

قضاوت به معنی داوری و حکم کردن و جهالت به معنی نادانی است.

هر دو با هم رابطه دارند یعنی هر چقدر در انسان بیشتر باشد نادانی در انسان بیشتر است و قضاوت هایش هم بیشتر می‌شود هر چقدر دانا تر باشد قضاوت هایش کمتر می شود خداوند هیچ چیزی را بیهوده در انسان قرار نداده است قضاوت هم یک قدرتی است که به انسان ها داده شده است خداوند زمانی که به انسان قدرت اختیار داد قدرت قضاوت کردن را هم به انسان ها داد مثلاً انسان تصمیم می‌گیرد که فلان غذا را بخورد یا نخورد قضاوت می کند که این غذا مفید است یا مضر یا با چه شخصی معاشرت کند یا نکند قضاوت می کند که انسان خوبی هست یا نه. در این موارد قضاوت کردن ایرادی ندارد.

قضاوت چه زمانی بد می شود؟ زمانی که آن موضوع یا مسئله به ما ارتباطی ندارد و ما در مورد آن قضاوت می‌کنیم کلا سه نوع قضاوت داریم؛
۱) قضاوت خودمان. ۲) قضاوت دیگران.۳) قضاوت خداوند.
شاید ما بگوییم که خداوند را قضاوت نمی‌کنیم ولی خیلی وقتها قضاوت می‌کنیم همین که مثلا می‌گوییم که خدایا مگر تو نمی بینی که من چقدر زجر میکشم تو عادل نیستی.
 چرا این دستور جلسه پشت دستور جلسه عدالت آمده؟ چون ما وقتی  مفهوم عدالت را بفهمیم دیگر قضاوت نمی‌کنیم عدالت یعنی هر چیزی در جایگاه خودش.جایگاه امروز من آن جایگاهی است که باید باشد پس بهترین قضاوت قضاوت خودمان است شخصی می تواند پیشرفت کند که خودش را قضاوت کند.
در سی دی.حسی یاد گرفتیم که برد حسهای ما محدود است ما یک صحنه را میبینیم و بقیه سناریو را خودمان می سازیم مسافرمان  از در می آید چشمهایش قرمز است.ما فقط,قرمزی چشم‌هایش را دیدیم و بر مبنای تفکر و نهاد خودمان حکم میکنیم و اگر انسان منفی نگری باشیم می آییم و فیلم میسازیم و در ذهنمان تصورمیکنیم که الان گریز زده و قضاوتش میکنیم در صورتی که اگر فرد مثبت نگری جای من باشد واین صحنه را ببیند اولین چیزی که میگوید این است که چه چیزی در چشم مسافرم فرورفته که قرمز شده.
ما دقیقا ان سناریویی که میسازیم برمبنای نهاد خودمان است اگر انسان منفی نگری باشیم سریع آن فیلم را منفی می سازیم یا مثلاً در خیابان راه می رویم یک شخصی را با ظاهر نامناسب می‌بینیم و سریع حکم صادر می‌کنیم این شخص فرد خوبی نیست آمده بقیه را منحرف کند واقعاً ما در جایگاه قضاوت تنها کسی را که می‌توانیم قضاوت کنیم خودمان است چون بیشترین شناخت و آگاهی را از خودمان داریم در مورد دیگران اطلاعاتی نداریم سال پیش آقای مهندس گفتند که در تعطیلات به باغ خانوادگی شان رفته بودند همسایه بغلی شان به ایشان پیام داده بودند که یک عده جوان آمده اند در باغ شما جشن و پایکوبی راه انداختند و آقای مهندس به آن شخص جواب داده بودند که من و خانواده ام در باغ هستیم و کسی نیست و آن شخص فقط یک صدا شنیده بود و خودش سناریو ساخته بود.خیلی وقت‌ها ما این کار را می‌کنیم در مورد دیگران قضاوت می‌کنیم و حکم صادر می‌کنیم یک بخشی را می‌بینیم و بقیه را خودمان صحنه سازی می کنیم  بیشترین آسیب را شخصی می‌بیند که قضاوت می‌کند و جنگ در درونش هست.
حضرت علی علیه السلام میفرمایند فاصله حق و باطل چهار انگشت است فاصله بین دیدن و شنیدن آن چیزی که با چشم میبینید حق است و آن چیزی که با گوش میشنوید باطل است پس سعی کنیدبه اخباری که می شنوید در مورد انسانهای دیگر بهاندهید و خودتان را درگیر نکنید این کار نیروهای منفی است که انرژی شما را می گیرد و به جای اینکه انرژی خودتان را صرف خوب شدنتان بکنید صرف کار دیگری کنید ماموریت شما تکامل و ساختن خودتان است و انرژی که برای تکامل و ساختن خودتان باید صرف کنید صرف کارهای دیگر نکنید که اصلاً به ما مربوط نیست و این باعث می‌شود انرژی شما تلف شود و نتیجه ان حال خرابی است برای خودتان به خاطر همین است که میگویند انسان دانا انرژی اش را بیخودی خرج نمی‌کند.
 مثلث جهالت هم اضلاعش ترس ناامیدی و منیت است اکثر قضاوت‌های ما مشمول این سه ضلع است مثلاً همین که مسافرتان می آید از ترس شما است که مثلا نکند گریز زده باشد و یا ناامیدی همین که امیدوار نباشید که مسافرتان خوب بشود یا از منیت است که من بهتر از فلانی ام که فلان کار را انجام نمی دهم .
سه تا سی دی هست که کاملاً مکانیزم قضاوت را باز کرده ی۱) قضاوت آقای امین ۲) قضاوت ۹۳  ۳)قضاوت و جهالت حتما گوش کنید
وقتی شما یک صفتی را در دیگری می بینید مطمئن باشید در خودتان هم هست وقتی می‌گوییم فلانی چقدر غیبت می کند یا دروغ می گوید مطمئن باشید آن صفت در درون شما هست مثلا دیدید در یک شخصی منیت را پررنگ‌تر می‌بینید مطمئن باشید در درون خودتان هم هست یا پنهان است فعلاً و لایه‌ها رویش را گرفته است یا موقعیت مناسب باید باشد تا آشکار شود یا در دوز پایین تر در درون شما وجود دارد. حضرت مسیح هم می فرمایند ؛چگونه خار و خسی را در چشم دیگری میبینی ولی چوب را در چشم خودت نمیبینی .ما کوچکترین ایراد را در اطرافیانمان مخصوص مسافرانمان  که خوب رویشان زوم هستیم می‌بینیم ولی عیب های درونی خودمان را نمی بینیم پس سعی کنیم دوربین را روی خودتان بیندازیم یعنی سعی کنیم فقط ایرادات خودمان را ببینیم روی دیگران زوم نباشیم و خودمان را قضاوت کنیم همیشه برای اینکه یک قضاوت صورت بگیرد باز هم به یک مثلث می‌رسیم یک ضلع می‌شود شاکی یک ضلع می شود متشاکی و یک ضلع می شود آن عدله و مدارکی که داریم و کسی که در مصدر قاضی می‌نشیند اول صحبت شاکی را می‌شنود و بعد متشاکی و بعد دلایل را می‌بیند و تحقیق می‌کند و یک مکانیزم پیچیده‌ای است .
پس اینکه به راحتی انسانها را قضاوت می کنیم بدون هیچ علتی با یک حرف و عکس العمل کوچک سریعاً قضاوت می‌کنیم و این باعث می شود آسیبش به خودمان برسد.
 یکی از پله های وادی پنجم تجسس غیبت و قضاوت است که سه تا به هم متصلند.کسی که می‌خواهد قضاوت کند اول باید تجسس کند مثلا اول جیب مسافرش را می گردد و بعد از تجسس گمان بد می‌برد و سوءظن پیدا می‌کند و بعد در ذهنش به آن موضوع پر و بال می دهد و خودش سناریو سازی می‌کند بعد در موردش قضاوت می‌کند و حکم صادر می‌کند و بعد غیبت می کند و به کس دیگری می گوید سعی کنیم که در این وادی ها نیفتیم که شروعش با تجسس هست سعی کنیم یک صحنه را که دیدیم سریع ازش رد بشویم و دنبالش نرویم چون  جوینده یابنده است.وتا زمانی که با کفش کسی راه نرفتیم در موردش قضاوت نکنیم انشالله که خداوند کمکمان کند که واقعاً اگر داریم قضاوت میکنیم در مورد اشکالات خودمان باشد آن هم نه برای اینکه احساس گناه و ناامیدی بکنیم برای اینکه خودمان را تبدیل به انسان های کامل تری کنیم و بتوانیم انسانهای خوب تری بشویم.

مشارکت اعضای لژیون؛

سلام دوستان سمیه هستم همسفر عباس 
قضاوت یعنی حکم کردن و جهالت یعنی نادانی من قبل از اینکه وارد کنگره بشوم  با این دو مقوله درگیر بودم و بیشتر درمورد مسافرم بود که وقتی دیر می امد قضاوتش می‌کردم که الان معلوم نیست کجا هست با کی هست و چه کاری انجام میدهد و از روی نادانی و جهالت این کار را می‌کردم و چیزی در مورد مواد نمی دانستم و نمیدانستم که مسافرم یک مصرف کننده هست تا بتوانم کمکش کنم و همش باعث بدتر شدنش می شدم و  زمانی که وارد کنگره شدم فهمیدم که قضاوتم اشتباه بوده است و فهمیدم که جاهل هستم و چیزی در مورد مواد و یک شخص مصرف‌کننده نمی دانم و نمی دانم که چطور باید به آن شخص رفتار کنم.
 به نظر من بزرگترین قاضی خداوند است اگر از قضاوتی در مورد ما شده و ناراحت شدیم شکایتمان را پیش خداوند ببریم چون او بهترین قاضی است و بهترین حکم را صادر می کند.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر
هیچکس دراین دنیا کامل نیست اگر ادمها را از روی ظاهر قضاوت میکنیم باعث میشود که دوست کمتری داشته باشیم پس درمورد دیگران کمتر قضاوت کنیم وبیشتر عشق بورزیم. کسی که درمورد دیگران قضاوت میکند درواقع خودش را اینگونه معرفی کرده است. ما از درون انسانها اگاهی نداریم و نمیدانیم چه نیتی دارند. فقط خدا میتواند حکم صادرکند.قضاوت کردن یک نظر شخصی است که مادرمورد دیگران میکنیم و هیچ وقت نباید باطن زندگی خودمان را با ظاهر زندگی دیگران مقایسه کنیم.

سلام دوستان نسرین هستم یک همسفر
 ما انسانها همیشه در تاریکی به سر میبریم ومدام داریم قضاوت میکنیم واینها خاصیت بودن درتاریکی است،که هر چه در درون خودت باشد در درون دیگری میبینی.
با اموزشهای کنگره دیگر نباید به سادگی درمورد دیگران قضاوت کنیم وفقط باید درمورد خودمان حرف بزنیم. هرچه انسانها جاهلتر باشند بیشتر درمورد دیگران قضاوت میکنند.جهالت و تاریکی موجب قضاوت نا به جا و جاهلانه میشود. قضاوت درمورد موضوعی که علم و دانش درمورد ان نداریم عین جهالت و نادانی است.

سلام دوستان زهرا هستم یک همسفر
قضاوت و جهالت رابطه مستقیم باهم دارند کسی که جهالت دارد یعنی در جهل و نادانی هست وبیهوده دیگران را قضاوت میکند و نمیداند که همان مسئله برایش پیش می اید ودر همان جایگاه هم خودش قرار میگیرد. وکسانی که داناتر هستند و اگاهیشان بیشتر است کمتر قضاوت میکنند. قضاوت کردن فقط مخصوص خداست و حتی قاضی هم که اینهمه تحقیق میکند بازهم شاید نتواند به خوبی حکم کند و اشتباه کند.
در جلسه شخصی گفتند که کسی که ببیند و قضاوت نکند  به تکامل روح رسیده است؛ واقعا چه حرفی خوبی زدند و چه خوب میشود که ماانسانها هم سعی کنیم به تکامل روح برسیم.اگر در محیط خانه هم قضاوت نکنیم تمام اعضای خانواده هم یاد میگیرند که این.کاررا نکنندواین موضوع رواج پیدامیکند و نسل به نسل منتقل میشود.

سلام دوستان رقیه هستم یک.همسفر
من اوایل خیلی قضاوت میکردم،دخالت میکردم واین باعث میشد که هم حال ان شخص خراب بشود هم خودم حالم خراب میشد والان سعی میکنم کمترش کنم و الان اگه بخواهمم قضاوت کنم دیگر نمیتوانم ووجدانم قبول نمیکند وسعی میکنم کار به کار کسی نداشته باشم.

سلام دوستان مریم هستم یک همسفر
همه ما معنی جهالت و قضاوت را میدانیم چه قبل از اینکه وارد کنگره بشویم چه حالا که در کنگره هستیم. به نظر من عملی کردنش مهم است. من خودم از قضاوت کردن دیگران درمورد خودم واقعا میترسم و خودم هم سعی میکنم خیلی قضاوت نکنم و ازوقتی امدم کنگره وقتی هم که میخواهم درمورد کسی قضاوت کنم یک چیزی در درونم تلنگر میزند که اینکاررا نکن. سعی میکنم وقتی دارم قضاوت میکنم خودم را جای ان شخص بگذارم و همیشه از قضاوت میترسم و با اموزشهایی که گرفتم سعی میکنم عملی اش کنم.

سلام دوستان امنه هستم یک همسفر
من اوایل در مورد فرزندانم خیلی قضاوت میکردم و میگفتم که اینکارو بکنید فلان کاررا نکنید ؛الحمدالله از وقتی که وارد کنکره شدم اصلا قضاوت نمیکنم.
قاضی است که دفتر کنارش هست و قضاوت میکند.

سلام دوستان اقدس هستم یک همسفر
قضاوت کردن فقط مخصوص خداست من قبلا خیلی قضاوت میکردم ولی وقتی وارد کنگره شدم دیدم درست نیست انسان درمورد کسی قضاوت کند و باید درمورد خودمان قضاوت کنیم باید کم و کاستی های خودمان را بشناسیم و ما نمیتوانیم دیگران را قضاوت کنیم چون ما جاهل هستیم و هنوز اموزش کامل نگرفتیم وان دانایی را نگرفتیم تا کسی را قضاوت کنیم.

سلام دوستان کبری هستم یک همسفر
قضاوت یعنی حکم کردن .تا خالا شده ما از خودمون بپرسیم که چه کسی از ماخواسته که برایش حکم صادرکنیم؟ مسلماً کسی از ما نخواسته که برایش حکم صادر کنیم پس این از جهالت ماست که برای دیگران حکم صادر میکنیم.
قاضی میتواند حکم صادر کند که اولا پرونده ان شخص را خوب بررسی کرده باشد وبداند ماجرا از چه قرار است وبا ان اگاهی و سوادی که دارد اینکاررا میکند. ایا من این سواد رادارم؟مثلا شخصی را میبینم.که فرزندش مصرف کننده است پیش خودم میگویم چه مادر بدی که گزاشته فرزندش مصرف کننده بشه؛ ایا من میدانم که چرا فرزند ان شخص  مصرف کننده شده است؟ یا دلیل گرفتاری دیگران را میدانستم که قضاوت میکردم و حکم صادر میکردم؟ خودمم دلیلش را نمیدانستم و قضاوت میکردم ولی الان خیلی بهتر شده و کمتر قضاوت میکنم.و الان  فهمیدم که تمام مضراتش به خودم برمیگردد و زمین گرد است و روزی خودم هم میشود که در ان جایگاه قرار بگیرم تا قضاوتم کنند. وبه خاطر همین اگر حرفی میزنم سریع حرفم را پس میگیرم مثلا اگر وارد خانه کسی میشوم که نامرتب هست سریع پیش خودم میگویم که حتما وقت و توان تمیز کردنش راندارد و سعی میکنم اشتباهم را جبران کنم.
خدارو شکر میکنم که به این اگاهی رسیدم و این را باید بدانیم که تمام خواسته های ما به خودمان برمیگردد.
نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
شنبه 25 خرداد 1398 08:22 ب.ظ
pharmacy discounts http://viagralim.us pharmacy discounts !
Hi there to every one, as I am actually keen of reading this webpage's post to be updated on a regular basis. It consists of good material.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :